סורגים לבית

בחברת סורג אנו מקפידים על סורגים המיוצרים לפי התקן של מכון התקנים בשבילינו הלקוח תמיד יהיה בראש סדר העדיפויות הקפדה על עובי הברזל מהם מיוצרים הסורגים איכות הריתוך אשר מהווה פרמטר מאוד חשוב בחוזקם של הסורגים וצביעה בצבעים איכותיים המיועדים לברזל ולעמידה בתאי חוץ.

אחריות על הסורגים

סורג 119

ניתנת לתקופה של 3 שנים למקרה של החלדה.

סורגים התקן

תקן לסורגים לפי מכון התקנים מספר 1635 אומר בסורגים המרחק בין שני מוטות סמוכים לא יעלה על כ 10 ס”מ וזאת על מנת ששום ראש אדם לא יוכל לעבור בו. בסורגים המרחק בין שני מוטות לא יהיה קטן מ 3 ס”מ על מנת ששום יד אדם לא תיתפס בתוכו. העומס המינימלי של הסורג צריך לעמוד על 65 ק”ג מ

ציטוט תקן ע”י מכון התקנים

ציטוט תקן ע”י מומחי מכון התקנים

לסורגים קיים תקן ישראלי ת”י 1635 . .

קיימים שני סוגי סורגים. הראשון, משמש בפני הגנה מפריצה והשני מונע נפילה מחלון. ההבדל העיקרי הוא בכך שסורג הנועד להגן מפני פריצה הוא חזק יותר במבנהו ובאופן התקנתו

המרווחים בין המוטות האנכיים וחללים אחרים בסורג, לא יהיו גדולים מ 10 ס”מ. כלומר: אסור שכדור שקוטרו גדול 10 ס”מ יוכל לעבור בחלל כלשהו בסורג.

חשוב כי התקנת הסורגים תעשה על פי הוראות היצרן, בכדי לנצל את יעודם של הסורגים בצורה מקסימלית.

רצוי מאוד שהסורגים המתכתיים יהיו עמידים בפני חלודה (קורוזיה) ע”י צביעה או גלוון.

כדאי שהסורגים יהיו בנויים ממוטות מלאים או פרופילים פתוחים (לא חלולים) כך שניתן יהיה להגן ולשמור ככל האפשר על עמידות הסורגים לאורך זמן בפני חלודה (קורוזיה) בכל היקפם.

בסורג הזזה או סורג שניתן לפתוח אותו, כדאי מאוד שאמצעי הנעילה יתאים לתקנים הרלוונטיים.

סורגים מגולוונים- ציפוי עמיד בפני חלודה

סורגים מגולוונים עוברים תהליך בו מצפים את הברזל בשכבת אבץ אשר מגנה על הברזל מכל תהליך של קורוזיה ובכך מאטה משמעותית את התחמצנות הסורג(הברזל) ומעכבת לאורך שנים רבות את היווצרות החלודה בסורג שמחלישה את הסורגים ופוגעת ביופיים. גלוון חם עדיף משמעותית על גלוון קר, הגלוון החם בסורגים יוצר שיכבה בעובי של כ 100 מיקרון לעומת 30 בגלוון הקר.

גלוון חם עדיף משמעותית על גלוון קר, הגלוון החם במעקה יוצר שיכבה בעובי של כ 100 מיקרון לעומת 30 בגלוון הקר.

צביעת הסורגים

לאחר תהליך הגלוון צובעים את הסורגים וכמובן שרצוי צבע איכותי שעמיד בתנאי חוץ ומהווה שכבת הגנה נוספת כנגד החלודה.

צביעה בתנור

הינה צביעה בתהליך אלקטרוסטטית הנחשבת לצביעה האיכותית ביותר בה הצבע נשאר עמיד לאורח זמן גם בתנאי חוץ ומחזיק מעמד לאורך שנים.

את כל סוגי הסורגים לבית הסורגים לחלון סורגים לילדים ניתן לקבל בשלל עיטורי פרזול שונים ולפי דרישת הלקוח .

סוגי סורגים

סורגים ישרים-הסורגים לבית ולחלון הנפוצים ביותר מקבילים ומיושרים באותו הקו של החלון ניתן בכל צבע גוון ובמבחר רחב של דוגמאות

סורג בטן- סורגים לבית בעלי כיפוף כלפי חוץ שנותן אפקט של סורג מדף אשר ניתן להניח עליו עציצים אדניות וכל חפץ שתבחר לנכון בסורגי בטן יש רווח בין החלון לסורג,רצוי לשים לב יש שוני בים סורגי הבטן השונים אצלנו בחברת סורג סורג הבטן מתאפיין בכיפוף שמנצל כמעט את כל אורכו של הסורג לעומת חברות שונות המצלות רק 40% משטחו ניתן לקבלו בשלל צבעים ובמגוון רחב מאוד של דוגמאות.

סורגים נפתחים-כשמם כן הם סורג אשר יכול להגיע הן בתור סורג ישר סורג בטן וסורג מעוצב סורג אשר מאפשר הגנה מוחלטת מצד אחד וגם להיפתח כמו חלון ובכך מאפשר תליית כביסה והתניידות בהתאם לצורך

סורגים מעוצבים-מגיעים גם כסורג בטן או ישר ניפתח או קבוע מעוצבים ככל אשר יעלה על דמיונכם בכל גוון צבע ופרזול