מעקה

המעקה מונע נפילה מגובה ממרפסת ומהמדרגות

בנוסף לבטיחות שלנו ושל ילדינו, המעקה הינו אביזר המוסיף יופי וסטייל וישדרג כל בית הן בתור מעקה למרפסת אשר מיועד להיות עמיד בתנאי חוץ הן מבחינת סוג הברזל מומלץ ברזל מגולוון שנישמר באיכותו לאורך שנים רבות ואיכות הצבע או בתוך הבית כמעקה למדרגות שמאפשר להיאחז בו להישען עליו ובכך למנוע נפילות בלתי רצויות שיכולות לסכן חיי אדם, כמו כן המעקה מוסיף אביזר דקורטיבי למראה הבית ובעיקר מעצב את אופיו בדיוק כמו כל רהיט אחר בבית כמו שולחן אוכל ספה וכדומה. בין אם זה מעקה מברזל זכוכית עץ או שילובם יחד. כיום יש באפשרות הלקוח לבחור ממספר רב מאוד של עיצובים בשלל צבעים וגוונים ככל שיעלה על רוחו ודמיונו, למרות שברזל מתאפיין בעמידותו וחוזקו הגדולים היום ניתן לעצב כמעט כל דבר וכל צורה שניבחר לנכון.

make-125

במסגריית סורג אנו מקפידים על מעקה המיוצר לפי התקן של מכון התקנים תוך כדי הקפדה על עובי הברזל מהם מיוצר המעקה איכות הריתוך אשר מהווה פרמטר מאוד חשוב בחוזקו של המעקה וצביעה בצבעים איכותיים המיועדים לברזל ולעמידה בתנאי חוץ.

אחריות על המעקה

ניתנת לתקופה של 3 שנים למקרה של החלדה.

מעקה התקן

תקן למעקה לפי מכון התקנים 1142 אומר במעקה המרחק בין שני מוטות סמוכים לא יעלה על כ 10 ס”מ וזאת על מנת ששום ראש אדם לא יוכל לעבור בו. גובה המעקה חייב להיות מנקודת הדריכה נקודת האפס כ 105 ס”מ. בחלקים משופעים של מדרגות גובה המעקה יכול להיות 90 ס”מ

ציטוט תקן ע”י מכון התקנים” ובה אדן חלון כמוהו כגובה מעקה. התקן הישראלי ת”י 1142, העוסק במעקים ומסעדים, קובע שגובה המעקה במקומות שונים וביניהם בפתחי בניינים ומרפסות, לא יהיה קטן מ- 105 ס”מ. לפי תקנות תכנון ובנייה נדרש להתקין מעקה רק במקומות שבהם הפרש הגובה בין שתי רצפות סמוכות גדול מ- 60 ס”מ.”.

(מעקה מגולוון (ציפוי עמיד בפני חלודה

מעקים מגולוונים עוברים תהליך בו מצפים את הברזל בשכבת אבץ אשר מגנה על הברזל מכל תהליך של קורוזיה ובכך מאטה משמעותית את התחמצנות המעקה(הברזל) ומעכבת לאורך שנים רבות את היווצרות החלודה בברזל שמחלישה אותו ופוגעת ביופיים גלוון חם עדיף משמעותית על גלוון קר, הגלוון החם במעקה יוצר שיכבה בעובי של כ 100 מיקרון לעומת 30 בגלוון הקר.

צביעת המעקה

לאחר תהליך הגלוון צובעים את המעקה וכמובן שרצוי צבע איכותי שעמיד בתנאי חוץ ומהווה שכבת הגנה נוספת כנגד החלודה.

צביעה בתנור

הינה צביעה בתהליך אלקטרוסטטית הנחשבת לצביעה האיכותית ביותר בה הצבע נשאר עמיד לאורח זמן גם בתנאי חוץ ומחזיק מעמד לאורך שנים.

את כל סוגי המעקה ניתן לקבל בשלל עיטורי פרזול שונים ולפי דרישת הלקוח .